pátek 25. března 2016

Poppy card:makové přáníčko

Tohle univerzání přáníčko, pro babičku, maminku nebo kamarádku, jsem vyrobila s použitím materiálu získaného ze swapu a výhry na Fleru. Jak papír, tak razíko, jsem dostala od kolegyň přáníčkářek a báječně se mi k sobě hodily.

I made this universal card for grandmother, mom or a friend from materials I was given by my cardmakers colleagues from Fler.cz. I got the stamp and the floral paper in material swap and for winning a contest and they seemed to perfectly fit together.

 

Razítko jsem vybarvila akvarelovými pastelkami a dozdobila akrylovou barvou. Pak už jsem jen přidala falešné šití a stužku.

I colored the stamp with watercolor pencils and added some details with acrylic paint. Then I just drew some fake stitches and added a ribbon.


Přáníčko jsem zapojila do těchno výzev:
This is beeing submited to these challenges:

Challenge #186 - Anything Goes!
CCH #218 - Flowers 
Wordart Wednesday - Anything Goes 
Decorate to Celebrate Anything Goes Challenge #6
Artistic inspirations CHALLENGE 152

 

 

Happy underwater birthday

Narozeninové přáníčko, které působí podvodním dojmem.

  

 Na pozadí bylo použito tupování a jako šablona posloužit roztržený papír a nakonec gumová mřížka.


Lístečky byly natisknuty vlastním razítkem vyřezaným z pěnovky:)

   

Dozdobeno stužkou a nápisem, a přání je na světě.

  Přání se účastní výzvy Seize the Birthday with a water topping.


Easter in pink: Růžové velikonoce

Proč nezkusit na Velikonoce také nějaké netradiční barvy, jako třeba růžovou. Inspirací může být právě tento velikonoční obrázek z The Card Concept #51 {Naturally Pink}.

Why not try some untraditional colors for Easter, like pink. Get inspired by this Easter picture from  The Card Concept #51 {Naturally Pink}.


K netradiční barvě jsem zvolila tradiční velikonoční námět - zajíčka.

With the untraditional color I picked a traditional Eeaster theme - a bunny.


Na pozadí jsem vytvořila vlastnoručně vyrobené razíko zajíčka z červené řepy. Nemusíte používat žádný inkoust, prostě využijete přírodní barevnost řepy. Vyříznete a rovnou tiskáte:).

For the background I used a homemade stamp from beetroot. No need for additional ink, you just use the natural color of the beetroot. Just cut and stamp:).Easter card: Velikonoční přáníčko

Velikonční přání nejsou moc moje parketa. Nejsem fanouškem jasných barev, které se na Velikonoce hodí a tak dělám každý rok jen pár přáníček s velikonočí tématikou.

Easter cards are quite not my area. I'm not much into bright colors that go with Easter season, so I'm making just a few Easter cards every year.

Letos jsem se nadchla pro dřevěné pozadí a použila ho také pro velikonoční přáníčka.

This year I got excited about wooden background and used that also for my Easter cards.


Toto přání jsem dozdobila věnečkem, větvičkami a kytičkami v zelených a žlutých barvách a nápisem "Veselé Velikonoce".

This card I decorated with wreath, twigs and flowers in green and yellow colors and a sentiment "Happy Easter".

Přáníčko se účastní výzvy/I am entering this card into AAA Cards Game #60 is Easter.


 

Další přáníčka z kolekce:
čtvrtek 24. března 2016

Perly a měď: nová kolekce šperků


 Nedávno jsem si koupila měděný plech a strašně jsem se těšila, až z něj něco vyrobím... ale pořád jsem se k tomu nemohla dostat. Až teď...konečně:). Začla jsem velmi jednoduše.

Vytvořila jsem maličké lístečky, kterými jsem  ozdobila náušnice z měděného drátu a  říčních perliček. A protože mám ráda patinu, celé náušnice jsem nechala zoxidovat a přeleštila, aby vzor získal větší hloubku.


 A tím sem odpálila celou novou kolekci perliček v mědi, kterou jsem už hodně dlouho nepoužila. S mědí jsem samozřejmě začínala, ale vzhledem k tomu, že i já mám citlivá ouška, přešla jsem raději na nerez a tak měď pár let ležela ladem.


Teď jsem ale znovuobjevila její starobylé kouzlo a mám pocit, že se u mě ještě pár drátkovaných měděných šperků vylíhne :).


Do sady kromě náušnic vzniklo i pár měděných přívěsků s perlami.

 Po letech výroby šperků spíše symetrických a promyšlených, teď experimentuji s tvorbou přirozenou, náhodnou. Prostě nechat ruce a dráty volně plynout a nechat se překvapit výsledkem.

 A nakonec jeden experiment z plíšku. Patinovaný přívěsek z mědi a perel ve tvaru hráškového lusku.

Tuto kolekci jsem vytvořila pro obchod BeadJewelry Shop v Praze v pasáži Lucerna, kde můžete šperky vyzkoušet a zakoupit. Zároveň tam najdete i moje ostatní šperky a také šperky dalších cca třiceti českých autorek.

neděle 20. března 2016

Dárkové svatební obálky na peníze

Tak se na ně konečně dostalo. Darovací obálky sem zatím dělala jen na Vánoce, ale svatba je přece další příležitost, při které lidé často darují peníze nebo poukázky. Jsem ráda, že to konečně došlo i mně :D, protože obálky mě moc baví.
Vloni jsem vyráběla přáníčko s kapsičkou na dárkovou kartu ke svatbě dvěma našim kolegům. To by se dalo považovat za první vlaštovku :).


Letošní svatební obálky vyrábím v klasickém formátu tak, aby do nich pasovaly bankovky.První obálku jsem vyrobila v jemně bílo-béžové barvě s použitím krásného embosovaného perleťového papíru od VH scrap. 


Na druhé obálce je použitý stejný typ papíru v trochu jiné barvě; světlejší smetanová. A jelikož sem se zamilovala do výseků srdcí z optysu, tak sem je samozřejmě musela přidat také!Třetí obálka není v klasických jemných barvách typických pro svatbu. Je tmavě modrá a použila sem na ni vybarvené razítko princezny, které sem si přinesla ze swapového srazu od Crazy Cat:)


Na všech obálkách je použita bordurová raznice XCUT a samozřejmě sem nemohla nepoužít svoje oblíbené ručně vyrobené květy z papíru!

Doufám, že se moje svatebně obálková rodinka brzy rozroste.pátek 18. března 2016

Labradorit - Král kamenů

  Labradorit je můj nejoblíbenější kámen. Miluju jeho proměny. Z nenápadného šedého kamínku se umí proměnit v nenapodobitelný duhově labradorescentní poklad, ze kterého přechází zrak. Ráda používám labradorit na svých špercích, právě pro jeho univerzalitu a skrytou krásu.

 Pouze změnou úhlu nebo světla se mění z jedné barvy na druhou. Na první pohled jemný křehký šperk který teprve s bližším prozkoumáním ukáže svoji hloubku, sílu a kouzlo.  Labradorit, stejně jako my ženy, nechce odhalit všechna svá tajemství najednou a co se v něm opravdu skrývá ukáže jen těm, kteří se ho doopravdy budou snažit poznat.


 Některé labradority mají spíše zemité odstíny:

Jiné jsou zase spíše jako moře.. prostě stále jiné a stále krásné! 
Tyto šperky vyrábím technikou wire-wrapping, což je v podstatě jemné drátkování. Stačí drát a fantazie a pak už se jenom čaruje. Moje šperky si můžete prohládnout na facebooku nebo na Fleru!

čtvrtek 10. března 2016

Přání pro muže k narozeninám a jiným příležitostem

Sehnat přáníčko pro chlapa, muže, pána.. není vůbec jednoduché. Tatínek, dědeček nebo bratr má narozeniny a Vy si řeknete, že mu k té flašce dáte aspoň přání, ať je to trochu slavností, jenže... Zajdete do obchodu přání obhlédnout a všude samé kytičky a zvířátka. Jediné, co se dá koupit pro muže jsou přání s vtipným nebo trapným textem, která letěla před deseti lety a pokud se Vám aspoň tenkrát líbila, máte už vlastně za ta léta všechny vtipy vystřídané..
 A vůbec, obecně se  v dárkových předmětech  na muže docela zapomíná. Samozřejmě, že na tyto věci nejsou tolik jako ženy, ale co vzít chlapovi, když se Vám nechce šetřit na tu motorovou pilu, chcete jen nějakou blbůstku a sošky ve tvaru dámského poprsí už má tři...

Já sem měla vždycky s dárky pro muže problém.  U nás v rodině je tedy těžké vybrat dárek i pro ženu, protože jsme všichni vybíraví a tvrdohlaví, nejlíp si přece vyberem sami, takže to, co chceme už máme a co nemáme tak nechceme. Ale u žen se to dá vždy zachránit nějakou kytičkou přáníčkem, prostě aspoň symbolem toho, že jsme si vzpomněli. Co ale těm pánům?

Tahle "díra" na trhu mě hlavně inspirovala k výrobě vlastních ručních přání pro muže. Pracuji ve firmě zabývající se automobilovým průmyslem, takže dopravní prostředky pro mě byly jasou volbou. Jako první přišlo na řadu historické vozítko - veterán. Jelikož jsme vydávali časopis o veteránech, měla jsem kolem spoustu inpirace a tak vzniklo moje první razítko s autíčkem.

pokerové žetony přáníčkoAutíčko se líbilo, tak sem přidala ještě motorku, tank, letadla a s radostí vyráběla přáníčka. Přání pro pány snad dělaám ze všeho nejradši. Samozřejmě jsou dny, kdy mám náladu na kytičky a jiné projevy svého ženského já. Jinak si ale užiju jednoduchost, přesnost a jasně daná pravidla toho pánského světa.

Zatímco u dámského tvoření jde spíš o volný proud myšlenek a tvůrčí volnost. U pánských přání spíš využívám geometrii, jasné jednoduché linie a přesnost.Nejčastěji dělám přání pro muže se zálibou v tancích, pro motorkáře, obdivovatele veteránů, letadel.. ale také jsem dělala přání pro rybáře, hráče pokeru a jiných karetních her, přání s pivem, se sporty, se znamením zvěrokruhu... Pokud má ten Váš chlap jiné záliby, ráda se nechám inspirovat a vyrobím přání na míru. Jednou za čas je zábava se hecnout a zkusit něco, co by mě samotnou nikdy nenapadlo:)Moje přáníčka pro muže si můžete prohlédnout nebo zakoupit na Fleru.
http://www.fler.cz/zbozi?ucat=371651

Prodaná a darovaná přání můžete obdivovat na mojí facebookové stránce.
https://www.facebook.com/margotkab/